КООПЕРАТИВНА НАВЧАЛЬНА ФЕРМА (Сільськогосподарське підприємство «Молочарське»)
Мови:
Слідкуй за нами:

History

Мета проекту: Розбудова, становлення та інституційна підтримка кооперативної навчальної ферми для демонстрації найкращих методів у галузі тваринництва та виробництва високоякісного молока й навчання членів кооперативного об’єднання.  Збільшення прибутків членів кооперативів шляхом вдосконалених методів господарювання  та доступу до обладнання Об’єднання кооперативів.

Об’єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та розвиток сервісних послуг.

Організація діяльності кооперативного об’єднання «Господар», до складу якого увійшло 7 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Покровського та Апостолівського районів.

На час заснування кількість членів сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, які стали ініціаторами організації кооперативного об’єднання склала 476 осіб. При цьому загальна кількість поголів’я молочних корів, якими володіли члени кооперативів становила близько 490 голів. Переважна більшість кооперативів спеціалізується на наданні послуг своїм членам із заготівлі кормів та молока. Створення кооперативного об’єднання «Господар» дало змогу розширити сферу послуг із кормозаготівлі для членів кооперативу. Завдяки використання техніки та обладнання кооперативного об’єднання, члени кооперативів, крім послуг із заготівлі сіна та косіння зеленої маси, отримали можливість обробки (оранка, культивація) власних земельних ділянок, підсіву кормових трав, забезпечення силосом.

Створення унітарного підприємства кооперативного об’єднання «Молочарське» дало змогу реалізувати інший важливий напрямок проекту: будівництво та організація діяльності кооперативної навчальної ферми. Протягом 2012 року проводилось будівництво кооперативної ферми. Було збудовано ангар каркасного типу з тентовим покриттям. Облаштовано стійломісця для утримання 60 голів ВРХ. Розпочато будівництво навчального класу. Крім того, проведено реконструкцію старої будівлі, яка в подальшому має слугувати складом для зберігання кормів та техніки кооперативної ферми.

В червні 2012 року було імпортовано 60 голів високопродуктивних нетелей голштинської породи із Австрії та розпочато операційну діяльність кооперативної навчальної ферми.

Розвиток малих сімейних ферм та тренінгова діяльність.

З початку реалізації партнерами проекту – Дніпропетровською сільськогосподарською дорадчою службою (за фінансування CIDA) було надано допомогу у будівництві трьох нових сімейних ферм на 10 голів ВРХ. Дві новозбудовані сімейні ферми почали успішну роботу і на їх базі було проведено 6 навчальних тренінгів для членів кооперативів, які також мають на меті розвиток власного молочарського бізнесу по утриманню ВРХ. За цей час 109 учасників стали учасниками тренінгів «Будівництво та реконструкція малих молочарських ферм сімейного типу». «Якість та гігієна виробництва молока». Учасники тренінгів мали можливість набути практичний досвід будівництва та облаштування малих сімейних ферм, вивчити економіку ведення господарства молочарського напрямку, ознайомитись з практичними прикладами облаштування фермерських приміщень, яке служить для забезпечення комфорту тварин, а отже підвищення їх продуктивності.

Важливість та інноваційність проекту